Ako vybrať správnu veľkosť potlače?

Snažíme sa, aby naše produkty skutočne spĺňali vaše predstavy! Prinášame vám preto nové tipy a  návody, ako zvoliť parametre objednávky tak, aby finálny výsledok bol čo najlepší. Jedným z dôležitých krokov k vášmu vysnívanému výsledku je voľba umiestnenia a veľkosti potlače. Okrem všeobecne odporúčaných pravidiel vám poradíme, ako sa ešte lepšie prispôsobiť špecifikám u konkrétnych druhov textilu.

 

Umiestnenie hrá vo voľbe veľkosti dôležitú úlohu, nie je však samo. Produktov a ich variantov je veľké množstvo, a preto je vhodné sa u každého špecifického typu zvlášť zamyslieť nad veľkosťou potlače. Na obrázku nižšie vidíte rôzne náznaky veľkosti potlače na klasické tričko (veľ. M). Ďalšie veľkosti odporúčame tak, aby výsledok vyzeral čo najlepšie (teda nie sú maximálne). Každý design je však iný, preto je na vašom zvážení, ktorá veľkosť bude optimálna.

Pokiaľ objednávate textil rôznych veľkostí, rovnako veľká potlač designu bude na menšom textile pôsobiť väčšie a naopak. Preto odporúčame veľkosť potlače zvoliť kompromisne tak, aby pôsobila dobre na všetkých veľkostiach textilu.

V  prípade, že vám záleží na čo najväčšej možnej potlači na dámskom tričku veľ. S, aj na pánskom veľ. XL, je možné veľkosti potlačí odlíšiť – napríklad na dámske tričká veľkosti S  môžeme design potlačiť v  menších rozmeroch a  na pánske veľkosti L vo väčších rozmeroch. V  tomto prípade však budú potlače nacenené i  vyrobené ako 2 rôzne designy. Odporúčame to teda len v  prípade väčších objemov.

Pre získanie lepšej predstavy o najčastejších umiestneniach potlače a ich veľkostiach podľa konkrétneho typu textilu mrknite na náš prehľad:

TRIČKO

Veľkosť potlače podľa umiestnenia: 
• Na srdce – šírka 7 až 8 cm
• Za krkom – šírka cca 7 až 8 cm
• Na rukáv – šírka do 9 cm (na väčšie veľkosti pánskych tričiek šírka 14 cm)
• Na dlhý rukáv – šírka do 9 cm, výška/dĺžka do 50 cm

Na srdce a za krk sa najčastejšie dáva kratší nápis alebo logo, preto odporúčame šírku 7-8 cm. Vaša potlač však môže byť samozrejme aj väčšia.

 

Veľkosť potlače podľa pohlavia: 
• Dámske tričko, potlač na hrudi – šírka do 25/26 cm
• Pánske/unisex tričko, potlač na hrudi – šírka cca 30 cm

Tieto veľkosti sú len odporúčaním, aby výsledok pôsobil čo najlepšie. Vieme pre vás však potlačiť aj väčšie designy.

 

MIKINA 

Veľkosť potlače podľa strihu: 
• Hoodie (s predným vreckom a kapucňou), potlač na hrudi – výška cca 25 cm
• Crewneck (okrúhly výstrih, bez kapucne, bez zipsu), potlač na hrudi – šírka cca 35 cm

 

OSTATNÉ:

• Detské body (predok) – šírka 12 až 14 cm, výška do 20 cm
• Taška / Gymbag – do šírka 28 x výška 33 cm

 

Tešíme sa na spoluprácu!

 

Zdieľať tento článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *